Σύγκριση ανάμεσα στο μποτιλιάρισμα που επικρατεί στους δρόμους της Αθήνας και τις μεταναστευτικές ροές στο Αιγαίο, όπου έχει εξελιχθεί σε ατελείωτο υγρό τάφο καθώς άνθρωποι θαλασσοπνίγονται αναζητώντας ένα καλύτερο αύριο, έκανε σήμερα ρεπόρτερ του ΣΚΑΪ.
Ειδικότερα, ο δημοσιογράφος Δ. Κολιομιχάλης δίνοντας το ρεπορτάζ για την κίνηση στους δρόμους, θέλησε να παραλληλίσει το μποτιλιάρισμα στους δρόμους με τους κατατρεγμένους και ξεριζωμένους που σε στοιβάζονται σε σαπιοκάραβα και βάρκες με τα σπαρακτικά ναυάγια να αυξάνονται.
«Αυξημένη κίνηση έχουμε σε δύο σημεία: Στο Αιγαίο με τους μετανάστες και στο λεκανοπέδιο», δήλωσε ο Δ. Κολιομιχάλης.
Δεν ακούστηκε σαν χιούμορ, αλλά σαν έλλειψη ενσυναίσθησης!
Σύγκριση ανάμεσα στο μποτιλιάρισμα που επικρατεί στους δρόμους της Αθήνας και τις μεταναστευτικές ροές στο Αιγαίο, όπου έχουν εξελιχθεί σε ατελείωτο υγρό τάφο καθώς άνθρωποι θαλασσοπνίγονται αναζητώντας ένα καλύτερο αύριο, έκανε σήμερα o ΣΚΑΪ.#Pliktrologionews pic.twitter.com/8pZqlvSVAW
— Pliktrologio News (@pliktrologio) July 1, 2022