Δάκρυα και πόνος κυριαρχεί στον Ιερό Ναό του Αγίου Γεωργίου στα Νεροκούρου, στα Χανιά όπου αυτή την ώρα κηδεύεται η 21χρονη Εμμανουέλα, που έπεσε θύμα τροχαίου με εγκατάλειψη στη Θεσσαλονίκη.
Με δάκρυα στα μάτια, πλήθος κόσμου, αποχαιρετά την φοιτήτρια που τόσο άδικα «έφυγε» από τη ζωή.
![](https://pliktrologionews.gr/wp-content/uploads/2022/12/ki_252863_354938_type13260-1024x576.jpeg)
Το άσπρο φέρετρο έφτασε στην εκκλησία λίγο μετά τις 10 το πρωί, ενώ ο κόσμος συρρέει για να της απευθύνει το τελευταίο «αντίο».
![](https://pliktrologionews.gr/wp-content/uploads/2022/12/khdeia-Xania-2-1536x864-1-1024x576.webp)
Η ταφή της 21χρονης Εμμανουέλας θα γίνει στο κοιμητήριο του Ι.Ν. Παναγίας.
Η καρδιά της Εμμανουέλας πλέον χτυπά σε 40χρονη γυναίκα, μητέρα ενός κοριτσιού, που ήταν στο τελικό στάδιο της καρδιακής ανεπάρκειας. Η μεταμόσχευση κράτησε τέσσερις ώρες και η 40χρονη βρίσκεται διασωληνωμένη σε βαθιά καταστολή, με τους γιατρούς να είναι αισιόδοξοι για την πορεία της υγείας της.Το ήπαρ θα δοθεί σε έναν 62χρονο καρκινοπαθή, ενώ ο ένας νεφρός της σε 67χρονη γυναίκα.
![](https://pliktrologionews.gr/wp-content/uploads/2022/12/v54yx838ws3Ardspmhs5hf97gxjjgw68pcgnzlfrnsmdvt37yfyd9wdll3vw42m35s01s86c1vjp8dbw5y49ssh6t2xhs7ztqv429stp01nw6z71vqt5jbwm31AbAn77z3r5bfs1hAfA0s5j55s3g6nn1f82ymsm0z1js8zxjqcb3wchznq1-1.jpeg)